تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی از سایر رسانه‌ها (مانند صدا و سیما) ارزان تر است و فرآیندی راحت و سریع بشمار می آید، گسترده، متمرکز و هدفمند، امکان پیگیری بازدید کننده علاقمند به خدمات و کالاها، وابسته به زمان و مکان خاص نمی باشد، امکان هدف گیری دقیق مخاطبین اصلی، قابلیت سریع و ارزان تحلیل بازخورد و تغییر در رویه، هزینه اولیه کم و حوزه دسترسی وسیعی دارد. و به طور کلی، تبلیغات اینترنتی راه ساده و بسیار تأثیرگذاری برای مطلع کردن فعالان روز دنیا از خدمات یا کالای افراد به صورت بی دردسر و کم هزینه می باشد. در صورتی که تبلیغات را درست انجام دهید در کسب و کار و میزان درآمد زایی بسیار موثر خواهد بود. راه های تبلیغات در اینترنت بسیار می باشد از جمله مواردی که می توان به آن اشاره کرد:

استفاده از تابلو و بولتن های تبلیغاتی در سایت های پر طرفدار:
 امروزه بسیاری از افراد در بسیاری از سایت های پرطرفدار و پر بیننده بنرهای تبلیغاتی را در سایت این افراد فعال می کنند و باید توجه داشت که از روی تعداد کلیک بر روی بنر می توان اثر گذاری بینندگان سایت را پیگیری نمود. فقط این مورد را در نظر داشته باشید که در انتخاب سایت برای تبلیغات، نوع مخاطبین نسبت به کسب و کارتان می بایست در نظر گرفته شود، مثلاً اگر کار فروش لوازم آرایش را دارید بهتر است از سایتهایی برای تبلیغ آگهی استفاده نمایید که بانوان بیشتری از آن بازدید می کنند.

استفاده از ارسال ایمیل های تبلیغاتی به یوزرهای فعال:
 ارسال ایمیل های تبلیغاتی یکی دیگر از راههای تبلیغات عالی بشمار می رود بدین صورت که با داشتن لیستی از ایمیل اکانت های فعال و صحیح، ایمیل هایی برای معرفی کار برایشان ارسال می شود که میزان درصد بازکردن ایمیل یا کلیک بر روی لینکهای ارسالی قابل پیگیری می باشد، فقط این نکته را در نظر داشته باشید که از شرکت هایی برای ارسال ایمیل های گروهی جهت تبلیغات استفاده نمایید که مطمئن هستید مخاطب شما ایمیل را پوشه inbox خود باز کند. در بسیاری از موارد دیده شده که مخاطبین ایمیل را در پوشه spam مشاهده کرده اند که در این صورت هزینه تبلیغات شما سوخت می شود.

 داشتن یک وب سایت در حوزه فعالیت کاری:
    ساده ترین و کم هزینه ترین راه معرفی و تبلیغات طراحی یک وب سایت شخصی می باشد. تمامی کالا یا خدمات را جهت نمایش در وب سایت قرارداده و با قرار دادن شماره تماسی راه ارتباط 2 طرفه را فراهم کنید.

 در صورت داشتن وب سایت، معرفی به موتورهای جستجوگر :
 بسیاری از افرادی که کسب و کار یا خدماتی دارند که در حوزه اینترنت فعالیت می کنند، برای اینکه سایتشان بیشتر دیده شود هزینه های بسیاری می کنند تا سایتشان در موتورهای جستجوگر در صفحات اولیه سرچ قرار گیرد. باید در نظر داشت که این هزینه ها به مفهوم بهینه سازی SEO سایت می باشد که حتما در خصوص کلمه SEO بارها شنیده اید که امروزه بازار آن نیز بسیار داغ می باشد.
 معرفی خدمات یا کالا در گروه های خبری یا فوروم ها و شبکه های اجتماعی:
  شبکه های اجتماعی یا فوروم هایی که کاربران مدام در حال تبادل نظرات می باشند محل های مناسب و بی دردسری برای تبلیغات می باشند که البته خیلی از آن ها دارای قوانین خاصی برای تبلیغات می باشند و حتی گاهی ممکن است قوانین تبلیغات ممنوع را داشته باشند!
 در صورت داشتن وب سایت استفاده از google advisor: در صورت دادن مبلغی به موتور جستجوگر google، می توان نتایج دلخواهی را در مدت زمان کوتاهی در صفحات اولیه سرچ مشاهده کرد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این کار برای مدت زمان محدود دلچسب خواهد بود.

تبلیغات اینترنتی

در بازار پر آشوب اینترنت و رقیب های بسیار زیاد، انتخاب هر یک از راههای بالا کمک بسزایی در بیشتر دیده شدن شما و کسب و کارتان و ایجاد ارتباط بیشتر و در نتیجه رونق دادن به کسب و کار شما خواهد داشت. بهترین نتیجه زمانی اتفاق می افتد که از تمامی راه کارهای اشاره شده در زمان مناسب استفاده گردد. مثلاً ابتدا سایت دلخواهتان را طراحی کرده سپس بر روی SEO آن کار انجام دهید و تابلوهای تبلیغاتی خود را در سایت های پرطرفدار فعال کنید، در خصوص تبلیغات از ایمیل های گروهی استفاده نمایید، در این صورت بازار هدف خود را پس از گذر کوتاه ترین زمان به دست خود می گیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =