Exim چیست ؟

امروزه به دلیل اهمیت زمان در تحویل اطلاعات، اکثر مکاتبات، اداری و غیر اداری، بدون در نظر گرفتن فاصله مبدا و مقصد، به وسیله پست الکترونیک (Email) انجام می گیرد. برای استفاده از ایمیل، ارسال و دریافت آن بدون کوچکترین اختلال و Data Lost ای نرم افزار های بسیاری توسط شرکت های بزرگ برنامه نویسی به کاربران ارائه گردیده است. یکی از این نرم افزارها که قابلیت هایی نظیر Open Source و رایگان بودن را دارا می باشد، Exim نام دارد.

 

اکزیم قابلیت ارسال ایمیل و رساندن نامه از یک آدرس ایمیل Local به آدرس ایمیلی غیر Local را بدون کوچکترین تاخیری فراهم می کند. همچنین قابلیتی متقابل در دریافت ایمیل و تحویل آن به آدرس های ایمیل Local را دارا می باشد، از امکانات دیگری که Exim برای کاربران Linux/Unix محیا می سازد، می توان به ایجاد Mail Alias ،Mail Forwarding ،Mail Filtering ،Mail Deliver نام برد. همچنین با استفاده از نرم افزار های گرافیکی نظیر Round Cube و Squirrel mail و at mail و … می توان با یک رابط گرافیکی کاربر پسند به ارسال و دریافت ایمیل بر روی Exim پرداخت.

 

این نرم افزار که در گروه (mail transfer agent (MTA به حساب می آید در سرورهایی با پلتفرم Linux/Unix مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل Open Source بودن می توان ویرایش شخصی خود را روی آن انجام داده و سپس نسبت به استفاده از نسخه شخصی سازی شده اقدام کرد.

Exim تحت مجوز GPL ارائه گردیده است و از طریق محیط Shell و Command Line امکان دسترسی و Config آن وجود دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =