Macromedia Generator چیست ؟

Macromedia Generator گروهی از محصولات شرکت Adobe می باشد که با استفاده از آن می توان یک وب سایت و اجزا آن بخصوص با فرمت Flash که عموما گرافیک در آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است را طراحی کرد. به طور کلی  Macromedia Generator  ابزاری جهت ایجاد فایل های اطلاعاتی گرافیکی سمت سرور است. Flash Generator به کنار از فیلم های فلش، می تواند به صورت Dynamic و پویا عکسهایی با پسوندهای GIFs )متحرک و یا ثابت( JPEGs ،PNGs  و فیلم های Quick Time  ایجاد کند.

Macromedia یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه های گرافیک و ابزار طراحی وب بود که از سال 1992 تا 2005 فعالیت مستقل داشت. در سال 2005 شرکت Adobe این شرکت را خرید و به عنوان یکی از زیر مجموعه های خود معرفی کرد.

از مهم ترین محصولات Macromedia می توان نرم افزار Flash که برای ایجاد محتوای چند رسانه ای در وب و Dream Viewer که برای طراحی صفحات وب بکار می رود را نام برد.

ترکیب Macromedia و Adobe چیزی بیش از یک ترکیب معمولی است چرا که شرکت Adobe یک شرکت قدرتمند ساخت است که توانایی رقابت با بسیاری از محصولات مایکروسافت را دارد و کما این که حتی در بعضی موارد از مایکروسافت نیز برتر می باشد. به عنوان مثال شرکت Adobe در برابر نرم افزار Silver Light از مایکروسافت، نرم افزار Flash، در برابر Front Page، نرم افزار Dream Viewer و در برابر زبان برنامه نویسی NET. تکنولوژی های  ColdFusion و Breeze و Jrun را عرضه کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =