SilverLight چیست ؟

سیلورلایت یکی از محصولات رایگان ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت است. این نرم افزار برای مرورگرهای وب است که به عنوان پلاگین عرضه شده و قابلیت استفاده از فایل های چند رسانه ای را به صورت مستقل از مرورگر فراهم می سازد. عملکرد نرم افزار سیلورلایت شبیه به نرم افزار Adobe Flash می باشد.

مایکروسافت به عنوان یکی از غول های نرم افزاری دنیا همواره در حال رقابت با سایر شرکت های رقیب خود در زمینه های مختلف بوده است. Silver Light نیز یکی از آخرین محصولات ارائه شده توسط این شرکت می باشد که برای رقابت با نرم افزارهای اجرا کننده فایل های چند رسانه ای تحت وب بخصوص نرم افزار Adobe Flash ساخته و ارائه گردیده است.

برای طراحی فایل های نرم افزار Silver Light می توان از دو نرم افزار Microsoft Expression Blend2 و Visual Studio 2008 ( یا نسخه های بالاتر) استفاده کرد.

از مزیت های سیلور لایت می توان به این مورد اشاره کرد که در تمامی زبان های برنامه نویسی تحت وب از جمله PHP قابل استفاده می باشد.

برای دریافت نرم افزار Silver Light  برای مرورگرهای مختلف در سیستم عامل های مختلف می توان به صفحه رسمی این نرم افزار در سایت مایکروسافت مراجعه کرد.

http://www.microsoft.com/silverlight

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =