آموزش HTML – درس دوم

عناصر در html عموما شامل تگ های آغاز و پایان می گردند.

 <tagname>Content goes here...</tagname> 

عناصر html که فایل محتوا باشند، در اصطلاح Empty Element نامیده می شوند. این Element ها عموما دارای تگ پایان نیستند. مانند تگ br که یک Line Break ایجاد می کند.

<br>

مثال زیر در درس اول نیز ذکر شده است.

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>

<h1>My First Heading</h1>
<p>My first paragraph.</p>

</body>
</html> 

تگ html شامل محتوای کل صفحه است. محتوای صفحه یا در اصطلاح Content یا موارد قابل مشاهده در صفحه، در تگ body قرار می گیرند. در این Tag هدر اصلی و پاراگراف قرار داده شده است. هدر بازگوی عنوان اصلی صفحه بوده و به عنوان keyword مورد استفاده قرار می گیرد. فراموش نکنید که حتما می بایست تگ ها را ببندید. البته مورد بالا به فرم زیر نیز قابل تعریف است:

<html>
<body>

<p>This is a paragraph
<p>This is a paragraph

</body>
</html>

این فرمت بر روی اکثر مرورگرها کار کرده و موردی جهت عدم نمایش آن وجود ندارد. ولی در هر صورت، نبستن تگ باعث بروز خطای محتوایی گردیده و در سئوی سایت شما تاثیرگذار است. لذا حتما در بستن تگ ها، نهایت دقت را داشته باشید.

نکته: تمامی Empty Tag ها قابل بسته شدن همانند سایر تگ ها می باشند. به طور مثال، تگ br که در بالا عنوان شد نیز می شود به صورت بسته شده نمایش داده شود.

<br />

HTML نسخه 5 نیازی به بستن تگ ها ندارد. اما در صورتی که قصد دارید صفحه توسط XML Parser ها قابل تشخیص باشد، می بایست تمامی تگ ها را ببندید.

 

نویسنده: میلاد خوشدل
کپی تنها با ذکر لینک مطلب مجاز است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهار =